Prečo bol práve čínsky folklórny festival top?

Po prílete nás čakali 3 sprievodkyne a každá mala na starosti niečo iné. Pridelili nám aj vlastný autobus so šoférom a vlastnou fotografkou, ktorá nás fotila od nástupu do autobusu až po vystúpenie z autobusu. Pred hotelom nás privítali organizátori s kyticou kvetov.

Ubytovali nás v staršom, ale 4-hviezdičkovou hotely, strava bola tiež upravená a vždy sme mali švédske stoly, takže sa dalo vybrať.
Netešilo nás, že chceli, aby sme pred vystúpením boli dostatočne skoro na mieste, ale bolo to pochopiteľné. Chceli, aby sme stihli zvukovú aj priestorovú skúšku, aj keď tá zvuková bola často len pro-formu 🙂 o tom by vedeli viac hovoriť najmä hudobníci.
Bol to veľkolepý festival. S pompéznym uvítacím aj záverečným ceremoniálom. Súčasťou uvítacieho ceremoniálu bol sprievod a prvýkrát som si ho vážne užila. Premyslené, naplánované a ulice plné ľudí, ktorí si to užívali a tešili sa.


Počas pobytu sme nemali dlhé vystúpenia, ale bolo ich dosť.


Počas vystúpení sa ľudia tlačili, aby nás mohli vidieť, odfotiť sa a boli sme aj neustále strážení políciou.
Najsrdečnejšie nás privítali v miestnej základnej škole. Myslím, že to bol obojstranný zážitok.

Nevýhodou pri takomto druhu cestovania je, že organizátori sa vždy boja o účinkujúcich a všetky výlety sú nebezpečné. Mali sme našťastie vedenie, ktoré to so sprievodkyňami vedelo a keď sme začali dodržiavať to čo po nás chceli, hľadali cestičky ako nám vyhovieť a podarilo sa nám zorganizovať výlety samostatne (viac v článku Pobyt v kozmopolitnom veľkomeste Shanghai).
Záverečný ceremoniál nachystali ako poďakovanie pre nás, chceli len aby sme prišli v krojoch, aby sme sa mohli spoločne odfotiť. Po vystúpení z autobusu sme sa podpísali na pamätnú stenu, na druhej strane bola urobená stena z našich výletov a vystúpení a prichystali nám nádherný program spojený s odovzdávaním darčekov. Úplný záver tvorila vatra a ohňostroje. Starali sa o nás ako o hviezdy.

Určite to bol zatiaľ najlepší festival, aký som doteraz absolvovala a som rada, že práve Čína ukončila na cestovanie bohatý rok 🙂

Veľké ďakujem samozrejme patrí FS Očovan za pozvanie a za príjemné chvíle strávené v zahraničí.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s