S priateľmi v Prahe, Veľká noc všade

Aj keď hlavným dôvodom nebola návšteva Prahy za účelom veľkonočných trhov bolo to príjemné spestrenie.

Vydali sme sa navštíviť priateľov spolu s ďalšími priateľmi, takže o zábavu bolo postarané.  V posledných štyroch rokoch som bola v Prahe na 3 rozlúčkach so slobodou a jednom výlete. Už sme sa povydávali a do stretávania zapojili aj manželov.

Začali sme Vyšehradom. To je taká naša srdcovka, tam zájdeme vždy. Krásny výhľad, zeleň a ticho.

Druhý deň gazdovské trhy na Náplavke a koštovanie domácich papáčov. Soňa začala podnikať – piecť tradičné pagáče, tak sme to boli skontrolovať.

Posledný deň sme si nenechali ujsť ani centrum mesta. Manžel zhodnotil, že keď pôjdeme  aj tam, najbližšie 3 – 4 roky do Prahy nemusíme ísť (dúfam, že len vtipkoval).

Hlavná časť trhov je Staromestskom námestí. Štýlové stánky s motívmi od českého ilustrátora Josefa Lady, stánky s jedlom, darčekmi, dekoráciami a remeslá. My sme si jedlo už večer predtým vyhliadli na Václavskom námestí. Jedlo jednoznačne vyzeralo lepšie tam. Ako milovníci sladkého sme neodolali plnenému trdelníkmu a musím uznať, že takto mi chutí viac.

This slideshow requires JavaScript.

Cestovanie s priateľmi nemá chybu. V Prahe som už bola veľakrát, ale vždy bola návšteva spojená ešte s inými príjemnými udalosťami. 

Pre rodičov:

Cesta do Prahy bola náročnejšia, kedže sme vyrážali o siedmej ráno a polovicu cesty bol Filip hore, ale prebavili sme sa. Pozrel chvíľu Fíhu na tablete, knižku a hlavne sledoval oca ako šoféruje. Prestávku sme si spravili v Bratislave a druhú v Brne v nákupnom centre, kde sme sa naobedovali a Filip sa pohral v guličkách. Cestu z Brna do Prahy celú prespal.

Náročnejšie je pre nás potom iba spanie mimo domu, lebo normálne spáva vždy v postieľke a na cestách spí medzi nami, ale nosiť cestovnú postieľku, perinky… sa nám na 2 noci naozaj nechce.

Druhý deň sme sa po Prahe presúvali metrom a to ho úplne fascinovalo. Sledoval ľudí, schody, výťahy….Cez obed si pospal v kočíku a naobedoval sa s nami v reštaurácii. Vedeli sme, že pred návštevou sa bude chcieť ešte pohrať, tak sme išli na ubytko a potom na návštevu.

V nedeľu bolo škaredé počasie, a preto sme rozmýšľali, čo ideme robiť. V pláne bola návšteva mesta. Vyriešil to za nás a doobeda kým sme sa pobalili, sa rozhodol, že si pospí.  Najedol sa a vydali sme sa autom do mesta.  Podarilo sa nám zaparkovať pár metrov od Staromestského námestia. Popozerali sme trhy, ujov čo robili bubliny, sprievod hooligans a išli na ďalšiu návštevu kde si polozil, pohral sa, najedol sa a vychystali sme sa na cestu. Tá bola pre nás náročnejšia ako pre neho, pretože sme išli s jednou prestávkou na kojenie, aj to v Badíne.

Cestu aj celý výlet zvládol úplne super. Zmena prostredia pomáha nielen nám, ale aj jemu, najmä teraz, keď všetko sleduje a o všetko sa zaujíma.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s