Nádherný víkend v najväčšom a najdivokejšom skalnom meste Strednej Európy

Náš výlet za Teplickým skalným mestom začal skoro ráno. Čakala nás osemhodinová cesta autom a po nej najznámejší turistický okruh, ktorý mal 6 km. Menej náročná prechádzka. V jednej časti sa, ale nachádzajú schody, pred ktorými je rovno napísané koľko ich je a veľa ľudí to odradí. Nás samozrejme nie a výhľad z hora stojí za to.  Teplické skaly sú charakteristické súvislými skalnými stenami a ich výška v niektorých miestach presahuje 70 metrov. Sú pomenované, podľa tvaru na aký sa podobajú, ale popravde sme občas nechápali podľa čoho dostali názvy. Už prvý deň sme stretli množstvo horolezcov. Táto oblasť je pre nich rajom.

 

 
Druhý deň sme museli zmeniť program vzhľadom k počasiu, ale myslím, že sme z tohto dňa vyťažili čo sa dalo. Doobeda sme si pozreli pamiatky v meste Broumov a poobede sme navštívili veľké Bludisko. Najskôr sme poblúdili po okolí, keďže sme sa vybrali na opačný smer, ale keď sme našli správnu cestu, nájsť Bludisko už nebolo ťažké. Vybudované stredisko a všade horolezci s matracmi a celými rodinami.
Posledný deň sme absolvovali prehliadku Adršpašských skál. Patrí tiež medzi menej náročné. Cestou je možné vidieť šípky smerujúce na skaly s pomenovaním skál, vodopády, absolvovať plavbu loďkou po romantickom jazierku ako uvádzajú Česi, ktorú treba jednoznačne zažiť.  Dozviete sa koľko lodiek s turistami sa na jazierku už prevrátilo a aké sú vaše šance na prežitie 🙂 Oblasť je nádherná a ideálna na oddychový víkend, veľké turistiky netreba očakávať, skôr sú to prechádzky v horolezeckej oblasti.
 
Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s