VANCOUVER – mesto mnohých tvárí

Zvláštne mesto, ktoré má svoje čaro. Piesočné pláže, ale neokúpete sa kvôli nákladným lodiam. Pri pobreží reštaurácie s morskými plodmi, prístavy, jachtárske kluby, nádherné parky s jazerami, golfové ihriská, cestičky pre chodcov, resp. bežcov, tých bolo viac a cyklotrasy. Krásna príroda a skvelé služby. Sídliska vyzerajú ako tie naše. V centre ruch veľkomesta a v priľahlých častiach ticho, domčeky na americký aj európsky štýl a vzdialenosti merajú v kilometroch, ale váhy v librách. Každý si príde na svoje.

Prvé dni boli nabité programom. Nebolo pekné počasie, tak sme sa rozhodli pre crossfit. Ako sa lepšie vyhnúť dažďu, ako ukryť sa v gyme? Ľudia boli super, boli milo prekvapení, že sme si prišli k nim zacvičiť. Pobavil nás WOD, kde bol beh a behali sme ulicami Vancouveru. Počasie veľmi neriešia, lebo tu prší často a tréningy majú pripravené dopredu. Všetky skupiny majú v daný deň ten istý tréning, menia sa len ľudia a tréneri.

Medzičasom sa vyčasilo a mohli sme sa poprechádzať. Dúhová ulica, Stanley park a večer tanec, konkrétne hustle.

Najviac sme toho videli, keď nám kamaráti požičali bicykle. Prešli sme okolo celého Stanley parku, po pobreží FALSE CREEK, nakukli sme do Science World British Columbia, navštívili Public market na Granville Island, až sme po cyklistickej trase došli na Kitsilano Beach park. Majú premyslenú celú infraštruktúru, mosty, semafory a bicyklom prispôsobené aj autobusy.

Nočný život a výlet do Victorie, ostane len v našich spomienkach. Neustále kontroly a skenovanie batožiny náš externý disk bohužiaľ nezvládol. Našťastie sme mali okrem foťáku aj gopročku. Bola to rozhodne naša zatiaľ najlepšia spoločná investícia 🙂

Posledné dni sme strávili v prírode. Cestu k lanovému mostu sme si vygooglili a keď sme zistili, že nie sme dobre, išli sme to odkonzultovať s vodičom. Povedal nám, že sa mu to stáva často a naviedol nás na správnu cestu. Prešli sme cez lanový most, pobrodili sme sa v potoku a prechádzku sme zakončili pri mape, od ktorej začínajú všetky túry po okolí. Pred vstupom je potrebné sa zapísať a dávať si pozor na medvede.

Do Lighthouse parku sme cestu vedeli, ale cestovať cez víkend je umenie. Ak sa dočkáte autobusu, tak je plný. Nekonečná cesta, ale stála za to.

Pridanú hodnotu mal VANCOUVER najmä vďaka priateľom, ktorí sa o nás ukážkovo postarali. Nevidíme sa často, ale o to viac si to vážime a vzdialenosť predsa nezohráva kľúčovú úlohu. Ešte jedno veľké ĎAKUJEME všetkým!!!

Maťka nám v nedeľu oznámila: “Za týždeň ste videli to, čo ja za rok a pol, už vám nemám čo ukázať.” Rozlúčili sme sa a pokračovali.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s