New York – the last destination of our honeymoon

Program v New Yorku už bol oveľa menej náročný. Skôr sme si užívali atmosféru a popozerali dominanty. Pred piatimi rokmi sme s kamarátkou pochodili veľa a medzičasom sa neudiali veľké zmeny, preto som sa prispôsobovala želaniam pána manžela.

Po výdatnom spánku sme začali spoznávaním Staten Islandu. Hneď na začiatku nás upútal baseballový štadión a pred bránou stál pán s lístkami a lákal nás dnu. Povedal, že je to zadarmo a máme si užiť zápas. Študentská liga, ale boli to už dorastenci. Hra a atmosféra nás pohltili. Zmenili sme asi 3 miesta, lebo vždy, keď sme chceli odísť, začala dobrá akcia. Pokračovali sme k pamätníku padlých hasičov zo Staten Islandu, ktorí zasahovali pri páde Dvojičiek. Následne sme nasadli na ferry a zviezli sa na začiatok Manhathanu. V Battery parku rôzne skupiny umelcov robili šou a vyberali od ľudí peniaze. Po pobreží sme sa dostali až k pamätníku Dvojičiek. Z ich základov je aktuálne vytvorená fontána, ktorej voda steká až pod zem. Dôležitou zastávkou tohto miesta bola hasičská stanica, ktorá je hneď oproti. Krížom cez Broadway sme sa dostali až na Wall Street. Úžasné historické budovy a socha Georga Washingtona. Na záver sme si spravili samozrejme fotku z býkom aj keď to bolo na dlhé lakte, lebo pri tejto atrakcii bolo najviac ľudí fotiacich sa s býkom zo všetkých strán.

Ďalší deň sme začali Central parkom. Chyba bola len v tom, že sme sa rozhodli ísť až na jeho severný koniec. Cestou sme stretli pochod proti AIDS. Tento pochod sa tiahol polkou parku a tak sme hľadali bočné uličky. Kubova predstava bola, že park je jedno veľké miesto s vykosenou trávou a fontánou,… V skutočnosti má park rôzne časti, krížom vedú cestičky pre chodcov, cyklistov, bežcov a vybrané autá. Celým parkom od severu až na juh nám to trvalo skoro 3h. Na konci parku je známa ZOO z filmu Madagaskar, ale nakoľko nás prechádzka parkom a slnko poriadne unavili pokračovali sme k Rockefellerovmu centru a k veľkej autobusovej a vlakovej stanici Grand Central Terminal. Hneď po príchode sme si všimli profikameru a veľa ľudí s technikou od filmu. Za krátky moment to začalo. Pozreli sme si pár klapiek novej indickej telenovely a možno sa v niektorom zábere aj objavíme 🙂

Predposledný deň sme chceli ísť na Empire State Building, ale viditeľnosť bola nulová a tak sme sa zastavili v Madison Square Garden. Bolo vidieť, že predmetom posledných dní bol Stanley cup. Keď sme prechádzali okolo Empire State Building, Kubko sa rozhodol že táto veža nie je hodná 90$ a že pôjdeme zajtra ak bude pekne na Rockeffelerové centrum. Týmto rozhodnutím sme ušetrili 120$ a v preklade to znamenalo nákupy na 5th Avenue v Reebokovom obchode. Neverila som, že šortky sa dajú tak dlho vyberať. Pôvodne sme si chceli ísť aj zacvičiť do gymu, ktorý bol hneď vedľa, ale nakoniec sme si ho len obzreli a pokecali s crossfitermi. Čakal nás ešte M&M´s world a Times Square. Vedela som, že vo svete cukríkov sa mu bude páčiť, ale zo známeho námestia bol sklamaný, citujem: “Tieto umelo vytvorené červené schody sú Times Square?”

Posledný deň sme začali yogou v Bryant parku, ja som cvičila a Kubo ma fotil. Hodina, uprostred parku s profi inštruktorkou, ktorá mala so sebou aj pomocníčky a všetko potrebné so sebou, bola super. Takmer nemožná úloha, nákup yoga topánočiek sa podarila a presunuli sme sa pred Metropolitné múzeum, kde sme zistili, že radšej pekný deň strávime v parku a tak sme sa naobedovali a presunuli. Úplne posledným bodom svadobnej cesty, bol výhľad z vtáčej perspektívy z Rockeffelerovho centra. Cesta hore aj dola bola veľmi zábavná, nakoľko zamestnanci sršali humorom a robili si srandu z ľudí. Z TOP of the ROCK je pekný výhľad, ale mne osobne sa viac páčil z Empire State Building. Hlavné body splnené a po viac ako 3 týždňoch na cestách sme sa už tešili domov.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s