Čarovný ostrov Kauai naplnil naše očakávania o Hawaii

Let na Kauai bol veľmi rýchly, tí čo si dali kávu ju nestihli ani vypiť. Scenár na letisku sa zopakoval a zamierili sme na pláž Poipu Beach. Po raňajkách sme si chvíľu pospali a zrazu sa nám pláž zdala oveľa krajšia. Všetci šnorchlovali, čo znamenalo, že niečo v tej vode bude. Zobrali sme výstroj a šup do mora. Nečakali sme toľko nádherných a veľkých rýb všade naokolo. Kým sa Kubo ponáral bola som sa prejsť a videla opaľujúcu sa korytnačku. Keď si to všimli ostatní, prišiel dať plavčík tabuľu, aby sme ju nerušili v jej prirodzenom prostredí.

Pomaly sme sa presunuli ďalej. Ďalším bodom bol Spouting Horn. Krásne vodné divadlo.

Nechala som zarobiť aj miestnych predajcov a vyrazili sme smer Kokee state park. Nachádza sa tu kaňon veľmi podobný Grand kaňonu. Vedie k nemu kľukatá cesta, na ktorej je niekoľko nádherných vyhliadok.

Počas ciest sme stále obzerali miesta na prespanie, zoznamovali sa s miestnymi, zisťovali možnosti. V Kokee state parku sa nachádzalo veľa chát, ktoré museli miestny aj prenajímať a keď sme stretli chalana so psom, hneď sme sa začali pýtať na možnosti nocľahu v parku. Zaviedol nás k jednej pani, u ktorej sám spal. Prevádzkovala historický kemp, vyzerajúci ako z amerických filmov. Nepáčilo sa jej, že sme iba na jednu noc, ale uprosili sme ju. Vypísali sme kopu papierov a šťastní sme sa išli ešte prejsť – previesť po parku a na pohorie NA PALI.

Začalo pršať a tak sme sa vrátili do kempu, dali si teplú sprchu, použili kozmetiku a po 5 dňoch sa konečne uložili do postele. Pocit na nezaplatenie, noc v týchto horách bola poriadne studená, ale mali sme k dispozícií veľa prikrývok.

Plný energie sme ráno sadli do auta a zamierili ku Kilauea Point National Wildlife Refuge kde sa nachádzal maják s vyhliadkou na more. Vyberali vstupné 5$, ale v hotovosti sme mali len 3$, tak sme si ho pozreli z neďalekej vyhliadky.

Zachviľu sme sa ocitli v inom svete – Queens Bath v meste Princeville. Presne tak, ako to znie, to v meste aj vyzerá. Cestu lemujú luxusné vily a golfové ihriska. Vstup do Queens Bath je cez les, následne po skalách až k vytúženému prírodnému jazeru. Cestou k autu nás jeden pán zastavil a ukázal nám, aby sme sa išli pozrieť do zátoky, kde boli korytnačky. Museli sme sa riadne zadívať , lebo splývali s kameňmi.

Pláž Hanalei Pier je tichá pláž s kľudnou vodou a betónovým molom. Milé miesto na oddych aj na ukončenie ciest po Havaji. Mali sme však v pláne ešte jednu pláž a nechceli sme ju nechať ujsť. Čo keby bola ešte krajšia. Ke´e Beach sa nám nepáčila a rozhodli sme sa vrátiť, požičať si surf a konečne vyskúšať surfovanie na vlastne koži. V požičovni nás chalan zrušil, že je už veľa hodín a máme prísť na druhý deň. Nepomohlo vysvetlenie, že večer letíme preč. Sklamaní sme si išli aspoň ľahnúť na pláž a aby toho nebolo málo, prišla búrka. Skryli sme sa pod prístreškom na móle a videla som, že Kuba veľmi žerie pocit, že si nevyskúšal surfovanie, posledný bod z podrobného plánu. Rozhodla som sa osloviť miestneho pána, ktorý mal na pláži vlastný surf. Bez problémov nám surf požičal, Kubo ožil a nový cieľ bol postaviť sa surf. Po 15 minútach to dal, ešte sme sa pofotili a mohli sa spokojne posledný krát poprechádzať po pláži a odísť na letisko do Honolulu a odtiaľ na trip do New Yorku.

Komédia pokračovala aj na medzinárodnom letisku. Tu nás síce nevyhodili, ale po dvojhodinových papierovačkách a kontrolách, potom čo nám zobrali kozmetiku a všetky veci ako keby sme išli letieť, nás strážnik odprevadil do otvorenej haly, kde bola pustená ešte aj klíma a dovolil nám do piatej rána tam ostať. Spanie na letisku určite neodporúčame 🙂

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s